flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Дніпровський апеляційний суд

Відбувся ІІІ суддівський Форум «Відправлення правосуддя в умовах збройного конфлікту на сході України»

01 листопада 2019, 10:20

31 жовтня 2019 року у Києві відбувся третій Форум суддів «Відправлення  правосуддя в умовах збройного конфлікту на сході України», організований за підтримки Програми ООН із відновлення та розбудови миру (UN RPP) та фінансової підтримки Данії, Швейцарії та Швеції.

Близько сотні представників суддівської системи різних інстанцій, а також профільних громадських організацій та міжнародних партнерів-донорів обговорили нинішній стан доступу до правосуддя на підконтрольних Уряду України територіях Донецької та Луганської областей.

На урочистому відкритті Форуму виступили суддя першої судової палати Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду України Ольга Ступак, заступниця Міністра юстиції України з питань державної реєстрації Ольга Оніщук, заступник Міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Сергій Ніжинський та керівник Програми ООН із відновлення та розбудови миру Віктор Мунтяну.

«Відправлення правосуддя в умовах конфлікту на сході України – одна з найважливіших тем сьогодення. П'ятий рік поспіль країна потерпає від конфлікту, але правосуддя не зупинилося. Нині залишається чимало питань, які є прямим наслідком ситуації на сході України і в Криму. Дуже важливо, що представники трьох гілок влади зібралися тут заради вирішення одного з найгостріших питань для України», – підкреслила пані Ольга Ступак.

У Форумі також прийняли участь голова Луганського апеляційного суду Володимир Гаврилюк, секретар судової палати з розгляду цивільних справ Луганського апеляційного суду Вікторія Коновалова та судді місцевих судів Луганської області.

Серед основних тем, порушених на Форумі, були захист соціальних прав потерпілих від збройного конфлікту; рішення ЄСПЧ стосовно реалізації соціальних прав людини під час конфлікту; судова практика КАС ВС у справах щодо пенсійного і соціального забезпечення людей, що постраждали від конфлікту, а також досвід представництва інтересів таких осіб у суді з питань пенсійного та соціального забезпечення.

Під час Форуму також обговорили правові нюанси, що стосуються встановлення фактів народження та смерті в умовах збройного конфлікту, питання спадщини, а також відшкодування збитків за зруйноване приватне житло. Окремим тематичним блоком стала проблема домашнього насильства та кримінально-правові аспекти протидії цьому явищу.

Учасники Форуму підготували спільну резолюцію, що включає рекомендації для подальшої співпраці та покращення системи доступу до правосуддя в східних областях України.

Прес-служба суду за інформацією ПРООН в Україні https://www.ua.undp.org/content/ukraine/uk/home.html