flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Дніпровський апеляційний суд

Судді ЛАС прийняли участь у літній школі «Внутрішнє переміщення в Україні: від викликів до дій»

20 серпня 2019, 15:15

З 13 по 16 серпня 2019 року Проектом Ради Європи «Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень» в межах співпраці з Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України проведено літню школу для організацій та установ, які працюють з проблематикою внутрішньо переміщених осіб, «Внутрішнє переміщення в Україні: від викликів до дій».

Захід відбувся у місті Яремче Івано-Франківської області та зібрав більше 50 експертів з України, а також Боснії та Герцеговини, Грузії та Франції.

Від Луганського апеляційного суду участь у заході взяли судді судової палати з розгляду цивільних справ: Коновалова В.А., Стахова Н.В.

Метою Літньої школи було створення простору для спільного навчання, обміну досвідом й мережування учасників задля сприяння підвищенню спроможності представників державних організацій та НУО ефективно працювати в інтересах внутрішньо переміщених осіб та захищати їх права.

У Літній школі взяли участь переміщенні фахівці, суддівський корпус та адвокати, представники органів державної влади на національному та місцевому рівнях, органи місцевого самоврядування, обласні/місцеві соціальні служби, освітні та дослідницькі установи, національні та локальні НУО.

Насичена триденна програма Школи складалась із виступів міжнародних та національних експертів, панельних дискусій й тематичних майстерень.

В центрі уваги був розгляд п’ятирічної динаміки проблем, з якими стикаються ВПО в Україні, та її обговорення крізь призму стандартів Ради Європи у таких проблемних сферах: соціальні права та пенсійні виплати ВПО, житлові права ВПО та компенсація за зруйноване житло.

Під час тематичних майстерень учасники обмінювалися вдалими практиками інтеграції ВПО на місцевому рівні, дізнавалися про практику національних судів та Європейського суду з прав людини щодо захисту прав ВПО, обговорювали засоби протидії гендерно зумовленому насильству та дискримінації, практикували методи підтримки внутрішнього ресурсу для профілактики професійного вигорання, вивчали секрети побудови комунікації та взаємодії із ЗМІ.

У результаті Літньої школи учасники напрацювали 14 ключових повідомлень національної політики з метою посилення захисту прав ВПО в Україні. Ці повідомлення будуть транслюватись представникам законодавчої влади та Уряду на національному рівні.

Прес-служба суду