flag Судова влада України

28 липня 2017 року в Апеляційному суді Луганської області проведено координаційну нарада із головами та суддями місцевих судів Луганської області

01 серпня 2017, 17:24

     28 липня 2017 року в Апеляційному суді Луганської області відбулась координаційна нарада по підведенню підсумків роботи місцевих судів Луганської області за перше півріччя 2017 року.

      Для участі у нараді запрошені в.о.Начальника ТУ ДСА України у Луганській області Панасенко І.В., судді Апеляційного суду Луганської області, голови, заступники та судді місцевих судів Луганської області.

      Відкрив нараду голова Апеляційного суду Луганської області Володимир Гаврилюк, який привітав присутніх голів судів та їх заступників, суддів і представив запрошених гостей.  

     Про стан здійснення правосуддя місцевими судами Луганської області у першому півріччі 2017 року доповів голова суду Гаврилюк В.К., який навів наступні статистичні дані. У першому півріччі 2017 року до місцевих судів Луганської області надійшла наступна кількість справ і матеріалів: -цивільне судочинство: надійшло 11370 справ та матеріалів, залишок на початок звітного періоду 1561, залишок на кінець звітного періоду  1717, розглянуто 11214, із порушенням строків, встановлених ЦПК України – 40. Найбільша кількість справ надійшла до Сєвєродонецького міського суду Луганської області – 1918, Лисичанського міського суду Луганської області – 1661, Старобільського районного суду Луганської області – 1608 справ.

  • Кримінальне судочинство: надійшло 11475 справ та матеріалів, залишок на початок звітного періоду 1751, залишок на кінець звітного періоду 2195, закінчено провадженням 11031, із порушенням строків, встановлених КПК України 106. Найбільша кількість справ надійшла до Сєвєродонецького міського суду – 4885, Рубіжанського міського суду – 1341 справа, Лисичанського міського суду – 1197 справ;

 

  • справи про адміністративні правопорушення: надійшло 17079, залишок на початок звітного періоду 633, залишок на кінець звітного періоду 1085, розглянуто 15438, повернуто 1189 (найбільше справ про адміністративні правопорушення надійшло до Сватівського районного суду – 10084 справи).

      Таким чином у першому півріччі 2017 року, у порівнянні з першим півріччям 2016 року, в місцевих судах Луганської області спостерігається тенденція до збільшення кількості справ.

       Щодо кадрових питань, так Указом Президента України від  20.05.2011 № 591/2011 затверджена Мережа місцевих загальних судів. В Луганській області Мережею затверджено 32 суди.  Наказом Державної судової адміністрації  від 15.10.2014 р. № 135 затверджена  гранична чисельність суддів у місцевих загальних судах Луганської області, яка становить – 294. На даний час  в Луганській області здійснюють правосуддя  - 14 судів, штатна чисельність  яких становить – 113 суддів, фактична чисельність – 82, з них здійснюють правосуддя 68 (12 суддів без повноважень, немає указів Президента про призначення, 1 - у декретній відпустці, 1 відсторонений від здійснення правосуддя).

      Найскладніша ситуація в таких судах:

- в Білокуракинському  районному судді Луганської області  по штату повинно працювати 7 суддів, здійснюють правосуддя 2 судді, 5 вакантних посад;

- в Новопсковському районному суді Луганської області  по штату  7 суддів, внаслідок закінчення повноважень у 2 суддів, здійснюють правосуддя 2 суддів, 3 вакантні посади;

- в Попаснянському районному суді Луганської області по штату 5 суддів, здійснює правосуддя 1 суддя; 1 відряджений до іншого суду, 1 без повноважень, 2 вакантні посади;

- в Сватівському районному суді Луганської області  по штату 10 суддів, здійснюють правосуддя  5 суддів, 4 вакантні посади, у одного судді закінчилися повноваження, а з 01.01.2017 р. та  станом на 21.03.2017 р. вже зареєстровано 5596 справ;

- в Сєвєродонецькому міському суді Луганської області  по штату 14 суддів, фактично працюють 6 суддів, без повноважень 3 судді, 1 суддя відсторонена від здійснення правосуддя, 1 суддя не з’являється на роботу, місце знаходження не відоме, 3 вакантні посади;

      Щодо судового навантаження:

     Сватівському районному суді Луганської області (кількісний склад 10 суддів) Розпорядженням Голови Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 2710/38-14 від 02.09.2014 року визначено територіальну підсудність справ Краснодонського міськрайонного суду Луганської області (кількісний склад 14 суддів) та Ленінського районного суду м. Луганська (кількісний склад 13 суддів).  На разі в суді здійснюють судочинство 5 суддів.

 

     В Сєвєродонецькому міському суді Луганської області виникла ускладнена ситуація з огляду на наведене. Штатна чисельність суддів у даному суді складає 14 суддів, фактично здійснює судочинство 6 суддів.

     Окрім того, залишилися місцеві органи влади, силові структури та інші органи, юридичні та фізичні особи від яких надходять матеріали та справи. Під час роботи у місті Луганську такі матеріали та справи надходили до 4-х районних судів м. Луганська з чисельним штатом - Жовтневий районний суд 15 суддів, Ленінський районний суд 13 суддів, Артемівський районний суд 14 суддів, Кам’янобрідський районний суд 7 суддів.

     Також, Розпорядженням Голови Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 2710/38-14 від 02.09.2014 року Сєвєродонецькому міському суді Луганської області визначено територіальну підсудність справ Стахановського міського суду Луганської області (кількісний склад 12 суддів).

 

     В Лисичанському міському суді Луганської області  по штату 15 суддів, здійснюють правосуддя 9 суддів, 1 суддя у соціальній відпустці, 5 вакантних посад. Розпорядженнями Голови Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Лисичанському міському суду Луганської області визначено територіальну підсудність справ Алчевського міського суду Луганської області (кількісний склад 11 суддів), Брянківського міського суду Луганської області (кількісний склад 8 суддів) та Перевальського районного суду Луганської області  (кількісний склад 8 суддів).

      Нагальною проблемою в Новопсковському районному суді Луганської області  є кадрове питання - по штату  7 суддів, внаслідок 3 вакантних посад та закінчення повноважень у 2 суддів, здійснюють правосуддя 2 суддів, це зумовлює необхідність постійної роботи суддів, у тому числі в неробочий час.

 

     Щодо відновлення роботи Станично-Луганського районного суду:

     Неодноразово надходили звернення від депутатів та громадян про відновлення Станично-Луганського районного суду Луганської області.

     В Зверненні було запропоновано відновити роботу Станично-Луганського районного суду  в такому населеному пункті Станично-Луганського району Луганської області, в якому не створюється небезпека для роботи суду в цілому.

     На даний час є судді, які виявили бажання працювати в Станично-Луганському районному суді Луганської області.

 

     Секретарі судових палат з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду Луганської області Тополюк В.Є. та з розгляду цивільних справ Апеляційного суду Луганської області Коновалова В.А. відзвітували щодо якості роботи місцевих судів Луганської області за перше півріччя 2017 року.

     У І півріччі 2017 року на розгляді апеляційного суду в апеляційній інстанції перебувало 440 кримінальних справ відповідно до КПК та КПК 1960 р., з них з апеляціями на вироки місцевих судів – 185 справ.

    Найбільший відсоток  осіб, щодо яких вироки скасовано та змінено, мали такі суди: Лисичанський міський суд – 32%,  Рубіжанський міський суд – 25%, Кремінський районний суд - 21,42%,  Сєвєродонецький міський суд – 15,47%. Основними причинами скасування вироків були істотне порушення вимог кримінально-процесуального закону.

                                                                                                 

     Також, у першому півріччі 2017 року в провадженні апеляційного суду знаходилось 610 цивільних справ з апеляційними скаргами на рішення та ухвали місцевих судів. Найбільший відсоток скасованих рішень від загальної кількості постановлених мали такі суди: Лисичанський місцевий суд – 22,3%, Кремінський районний суд – 12,9%.

   Крім того, секретарі судових палат надали проінформували присутніх про причини скасування та зміни судових рішень в апеляційному порядку у кримінальних справах та провадженнях,  справах про адміністративні правопорушення, цивільних справах.   

 

     В.о.начальника ТУ ДСА України у Луганській області Панасенко І.В. проінформував присутніх про виконану роботу та стан фінансового забезпечення місцевих судів Луганської області у першому півріччі 2017 року. Наголосив на актуальних проблемних питаннях, які потребують вирішення в подальшому.

      Підбиваючи підсумки наради, голова Апеляційного суду Луганської області  Гаврилюк В.К. зазначив, що пріоритетними завданнями для місцевих судів Луганської області повинно бути забезпечення ефективного і справедливого правосуддя, покращення його якості, підвищення відповідальності за результати роботи та наголосив на додержанні суддями строків розгляду справ.

 

                                                                                                                   Прес-служба суду